Możliwości dla pielęgniarek w dobie elektronicznej dokumentacji medycznej. Tiffany Kelley: Opportunities for nurses in the era of electronic health records, Open Journal of Nursing 2014, 4, 15–17

Kliknij autora aby wyszukać wszystkie publikowane przez niego artykuły:
Renata Rasińska

1 (51) 2014 s. 73–73
Kliknij aby wrócić do spisu treści
73_1_51_2014.pdf
Cyfrowa wersja artykułu (plik PDF)

Fraza do cytowania: Rasińska R Możliwości dla pielęgniarek w dobie elektronicznej dokumentacji medycznej. Tiffany Kelley: Opportunities for nurses in the era of electronic health records, Open Journal of Nursing 2014, 4, 15–17. Piel Pol. 2014;1(51):73–73.

Pielęgniarki stanowią najliczniejszą grupę wśród pracowników opieki zdrowotnej. W praktyce spędzają najwięcej czasu z pacjentem. W swojej pracy zbierają duże ilości danych o pacjencie i przekazują je za pośrednictwem różnych źródeł informacji innym pracownikom służby zdrowia. Dlatego bardzo ważna jest Elektroniczna Dokumentacja Medyczna traktowana w artykule jako zbiór danych, mogący stanowić element systemu informatycznego do obsługi szpitala, przechowujący całość lub wybrane elementy dokumentacji medycznej indywidualnej i zbiorczej. W Stanach Zjednoczonych Elektroniczna Dokumentacja Medyczna została wprowadzona w 1960 roku. Jednak dopiero w 2009 roku uchwalono ustawę HITECH, dzięki której kwota 19,2 mld dolarów została przekazana amerykańskim szpitalom na wprowadzenie EDM. Ustawa ta była odpowiedzią na szeroko rozpowszechnione założenie, że EDM przyczyni się do poprawy jakości opieki nad pacjentami. W dalszej części artykułu dowiadujemy się, jaka jest rola pielęgniarki w wymianie informacji o pacjencie, jakie informacje na temat zarówno pacjenta, jak i populacji są przechowywane w EDM, a także poznajemy wnioski, jakie wynikają z wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w Stanach Zjednoczonych.

Słowa kluczowe: .



Copyright © 2024 Pielęgniarstwo Polskie. Wszelkie prawa zastrzeżone