Sprawozdanie z I studenckigo spotkania „Jakość w systemie opieki zdrowotnej”

Iwona Nowakowska, Anna Ćwiertka

2 (56) 2015 s. 230–232
230_2_56_2015.pdf

Fraza do cytowania: Nowakowska I, Ćwiertka A Sprawozdanie z I studenckigo spotkania „Jakość w systemie opieki zdrowotnej”. Piel Pol. 2015;2(56):230–232.

inicjatywy studentów – członków Studenckiego Koła Naukowego Menadżer Jakości, działającego przy Katedrze i Zakładzie Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 8 czerwca odbyło się I Studenckie Spotkanie pt. „JAKOŚĆ W SYSTEMIE OPIEKI ZDROWOTNEJ”. Komitet Organizacyjny spotkania złożony był z aktywnych i kreatywnych członków Koła w składzie: Anna Ćwiertka, Monika Ćwiertka, Natalia Gościniak, Marta Górnicka, Karolina Kubara, Katarzyna Kukawska, Natalia Kurczak, Karolina Mroczek. W skład Komitetu Naukowego spotkania weszli: dr hab. Maria Danuta Głowacka, dr inż. Iwona Nowakowska, dr inż. Renata Rasińska, dr Piotr Pagórski oraz dr Jan Nowomiejski. Program konferencji przewidywał trzy sesje, które zawierały szesnaście prelekcji. Poruszane tematy dotyczyły wieloaspektowego spojrzenia na jakość w systemie opieki zdrowotnej, m.in. przez pryzmat działań profilaktycznych, promujących zdrowie oraz procesów usprawniających zarządzanie jakością w podmiotach leczniczych. Spotkaniu przewodniczyły Katarzyna Kukawska i Karolina Kubara – członkinie Studenckiego Koła Naukowego Menadżer Jakości.

Słowa kluczowe: .