Iwona Nowakowska, Aleksandra Białek, Sylwia Drzewiecka, Beata Piguła

3 (61) 2016 s. 448–449
448_3_61_2016.pdf

Fraza do cytowania: Nowakowska I, Białek A, Drzewiecka S, Piguła B Sukces studentek zdrowia publicznego – relacja z przebiegu ogólnopolskiego konkursu Healthcare Catalyst Challenge. Piel Pol. 2016;3(61):448–449.

Dnia 24.06.2016 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Healthcare Catalyst Challenge. Do finału zakwalifikowały się trzy najlepsze drużyny z kraju. W gronie tym znalazła się drużyna Exchange Health, w której skład weszły studentki z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (kierunek: zdrowie publiczne, specjalność: organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia): Aleksandra Białek, Sylwia Drzewiecka, Beata Piguła, oraz studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie: Nikodem Targosz i Katarzyna Dawiec. Cała drużyna to studenci oraz absolwenci zdrowia publicznego, która powstała z połączonych sił z Poznania i Krakowa. Głównym organizatorem konkursu Healthcare Catalyst Challenge byli alumni Fundacji im. Lesława Pagi, projektu Liderzy Ochrony Zdrowia. Partnerami honorowymi konkursu byli: Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca (Szpital w Ochojcu), Fundacja im. Lesława Pagi oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Słowa kluczowe: .